KÜLTÜR&SANAT HABERLERİ
BAŞVURU BEKLEMEDE’NİN PROVALARI BAŞLADI
23 Eylül 2020, 13:25 0
BAŞVURU BEKLEMEDE’NİN PROVALARI BAŞLADI
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, bünyesinde görev yapan 33 sanatçısıyla sıfır temasprensibi esas alınarak sahneleyeceği ‘Başvuru Beklemede’ adlı ödüllü oyunun provalarına başladı
KENT & KÜLTÜR SÖYLEŞİLERİ ONLINE YAPILACAK
22 Eylül 2020, 16:52 0
KENT & KÜLTÜR SÖYLEŞİLERİ ONLINE YAPILACAK
Tepebaşı Belediyesi’nin düzenlediği Kent & Kültür Söyleşileri, zoom platformu üzerinden online olarak gerçekleşecek. Etkinliğin konukları ise akademisyen ve yayıncı Osman Şişman ile şair Nilgün Emre olacak.
BÜYÜKŞEHİR OMM'NİN BİRİNCİ YILINI  KLASİK MÜZİK İLE KUTLADI
08 Eylül 2020, 13:30 0
BÜYÜKŞEHİR OMM'NİN BİRİNCİ YILINI KLASİK MÜZİK İLE KUTLADI
2019 yılının Eylül ayında kapılarını açan ve Eskişehir'in sanat yaşamına yeni bir soluk getiren Odunpazarı Modern Müze, birinci yılını çeşitli etkinlikler ile kutladı. Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası da OMM'nin birinci yılında müze içerisinde sanatseverlerle buluşarak, yerli ve yabancı turistlere keyifli bir gün yaşattı.
Coşkun Sabah: Büyükerşen’i yürekten kutluyorum
05 Eylül 2020, 14:10 0
Coşkun Sabah: Büyükerşen’i yürekten kutluyorum
Her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen ve pandemiye uygun şekilde misafirlerini kabul eden Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, ünlü sanatçılar tarafından da ziyaret edilmeye devam ediyor. Son olarak da Türk müziğinin önemli sanatçılarından Coşkun Sabah müzeyi ziyaret etti.
SENFONİ ORKESTRASI KURTULUŞ İÇİN  SAHNE ALDI
03 Eylül 2020, 14:32 0
SENFONİ ORKESTRASI KURTULUŞ İÇİN SAHNE ALDI
Eskişehir'in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ancak pandemi nedeniyle sanatseverlerden ayrı kalan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, uzun bir süre sonra 2 Eylül Eskişehir'in Kurtuluşu için özel bir konsere imza attı. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen konserde sanatseverler mesafe ve maske kurallarına uyarak kurtuluş coşkusunu yaşadı.
SENFONİ ORKESTRASI  KURTULUŞ İÇİN SAHNE ALACAK
01 Eylül 2020, 13:29 0
SENFONİ ORKESTRASI KURTULUŞ İÇİN SAHNE ALACAK
Eskişehir'in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ancak pandemi nedeniyle sanatseverlerden ayrı kalan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 2 Eylül Eskişehir'in Kurtuluşu için özel bir konsere imza atmaya hazırlanıyor.
MÜZELER PANDEMİ KOŞULLARINA UYGUN OLARAK ZİYARETÇİ KABUL EDİYOR
26 Ağustos 2020, 16:13 0
MÜZELER PANDEMİ KOŞULLARINA UYGUN OLARAK ZİYARETÇİ KABUL EDİYOR
Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında 13 Mart tarihinde müzelerini ziyarete kapatan Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı ile birlikte müzelerinde de pandemi kurallarına uygun olarak ziyaretçi kabul etmeye başladı. Özellikle hafta sonu müzelere ilgi olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, maske ve mesafe kuralları başta olmak üzere birçok önlem alarak ziyaretçileri kabul ettiklerini belirttiler.
İSTİNAT DUVARLARI DÜNYACA ÜNLÜ TABLOLAR İLE SÜSLENDİ
04 Ağustos 2020, 16:30 0
İSTİNAT DUVARLARI DÜNYACA ÜNLÜ TABLOLAR İLE SÜSLENDİ
Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in girişimleriyle kültür sanat alanında Türkiye’nin önemli kentlerinden biri olan Eskişehir’de caddeleri de dünyaca ünlü ressamların eserleri süslüyor. Yenikent Mahallesi’nde arkasında kalan zemin hacmini tutmak amacıyla yapılan istinat duvarları, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından dünyaca ünlü ressamların birbirinden özel eserleri ile donatılırken, vatandaşlar da tablolar önünde sevdikleriyle bol bol öz çekim gerçekleştiriyor.
SOSYAL MESAFELİ SİNEMA GECELERİ BAŞLIYOR
03 Ağustos 2020, 16:42 0
SOSYAL MESAFELİ SİNEMA GECELERİ BAŞLIYOR
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçmiş yıllarda düzenlenen ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Açık Hava Sinema Geceleri yeniden başlıyor. 4-28 Ağustos tarihleri arasında 22 farklı noktada 25 gösterim ile fiziksel mesafeye dikkat edilerek gerçekleştirilecek etkinliklerde maske takma da zorunlu olacak.
Galeriler bayramda kapalı olacak
28 Temmuz 2020, 13:48 0
Galeriler bayramda kapalı olacak
Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı galeriler, Kurban Bayramı’nda ziyarete kapalı olacak. Galeriler, bayramdan sonra ise Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri ziyarete açık olacak.