banner422
SİYASET HABERLERİ
İYİ Parti İl Başkanı Ekmen: Polislerin intiharlarının önlenmesi için  bazı konuların çözülmesi gerekmektedir
20 Ocak 2022, 15:29 0
İYİ Parti İl Başkanı Ekmen: Polislerin intiharlarının önlenmesi için bazı konuların çözülmesi gerekmektedir
İYİ Parti İl başkanı Eren Ekmen Eskişehir'deki polis intiharları ile ilgili konuştu. Ekmen "Eskişehir’de son 3 gün içinde meydana gelen Emniyet teşkilatımızda görevli 2 polis memuru arkadaşımızın intiharı bizleri derinden yaralamıştır" diyerek polis intiharlarının sona ermesi için bazı konuların acil olarak çözülmesi gerektiğini belirtti.
CHP'li Süllü Eskişehir’imizde üreticilerimizin şeker sorunu yaşaması kabul edilemez
15 Ocak 2022, 14:48 0
CHP'li Süllü Eskişehir’imizde üreticilerimizin şeker sorunu yaşaması kabul edilemez
Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, pasta, tatlı ve unlu mamul üreticilerinin şeker temini sorununu, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.
CHP EYT'liler için alana çıktı
14 Ocak 2022, 16:37 0
CHP EYT'liler için alana çıktı
CHP Eskişehir İl Başkanlığı, Eskişehir EYT Sosyal Yardımlaşma Derneği üyeleri ile Ulus Meydanı'nda basın açıklaması yaptı. Bazı sendikaların da destek verdiği etkinlikte konuşan CHP İl Başkanı Recep Taşel, 46 yaşında emekli olan AKP Genel Başkanının, milyonlarca vatandaşa mezarlıkta emekliliği reva gördüğünü belirterek “CHP iktidarında EYT’lilerin geçmişe dönük emeklilik haklarını teslim edecek, yıllardır süren bu hak gaspına son vereceğiz. En düşük emekli aylığını asgari ücrete eşitleyeceğiz. Emekli aylıklarında iyileştirmeler yapacak, aylık bağlama oranlarını eski düzeye çekecek, güncelleme katsayısında milli gelir artışının tümünü dikkate alacağız. Emeklilerimizin yıllardır beklediği ‘’İntibak Yasası’’nı derhal çıkartacak ve emekli aylıkları arasındaki eşitsizliklere son vereceğiz.” dedi.
Usluer: Gıda krizi geliyorum demez, gelir
10 Ocak 2022, 13:51 0
Usluer: Gıda krizi geliyorum demez, gelir
Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, partisinin Merkez Yönetim Toplantısı gündemine dair açıklamalarda bulundu. Tarımdan, pandemiye, ekonomiden, siyaset gündemine kadar birçok konuya değinen Usluer, iktidarın benzin karnesini açıkladı. Gıda krizine karşı yetkilileri uyaran Usluer, “Gıda krizi geliyorum demez, gelir” dedi.
Destici’den dikkat çeken tasarruf açıklaması
10 Ocak 2022, 12:22 0
Destici’den dikkat çeken tasarruf açıklaması
BBP lideri Mustafa Destici, katıldığı canlı yayında kasaptan 100 TL'lik et almaktansa kuzu kestirdiğini ve bu şekilde tasarruf ettiğini anlattı.
Kılıçdaroğlu, 20 Ocak'ta Eskişehir'e geliyor
05 Ocak 2022, 14:30 0
Kılıçdaroğlu, 20 Ocak'ta Eskişehir'e geliyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 20 Ocak’ta Eskişehir’e geliyor.
Usluer: En güvenilmez iki kurum TÜİK ve Merkez Bankası
03 Ocak 2022, 15:32 0
Usluer: En güvenilmez iki kurum TÜİK ve Merkez Bankası
Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, partisinin Merkez Yönetim Toplantısı’na ara vererek, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Sistem tartışmalarından, öğretmen atamalarındaki mülakat sorununa, enflasyon rakamlarından yeni yıl zamlarına birçok konuda açıklamalarda bulundu. Usluer, “En güvenilmez iki kurum; Merkez Bankası ve TÜİK. Bugün yaşadığımız kaosun ana sorumlusu bu iki kurum. Bu kurumlar bağımsız olmadan düzelemeyiz” dedi.
CHP’li Süllü: “Türkiye yönetilemiyor, bu süreçten çıkış derhal seçimdir”
28 Aralık 2021, 12:57 0
CHP’li Süllü: “Türkiye yönetilemiyor, bu süreçten çıkış derhal seçimdir”
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, İnönü’de esnafı ziyaret etti. Süllü, “ekonomi gözlerdeki ışıltıdır” diyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi eleştirerek, Bakan’ın  İnönü’ye gelerek, vatandaşın gözündeki üzüntüyü görmesini istedi.
AK Partili Günay'dan, Eskişehir'in "ölüm yollarıyla" ilgili açıklama
24 Aralık 2021, 15:21 0
AK Partili Günay'dan, Eskişehir'in "ölüm yollarıyla" ilgili açıklama
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, yaşanan trafik kazaları ve ölümler nedeniyle Eskişehir kamuoyunda ‘ölüm yolları’ olarak adlandırılan ilçe yolları hakkında açıklama yaptı.
Eskişehir’in köylerinde besici ve üreticiler CHP’li Çakırözer’e dert yandı
19 Aralık 2021, 15:50 0
Eskişehir’in köylerinde besici ve üreticiler CHP’li Çakırözer’e dert yandı
Yem ve gübre fiyatlarına art arda yapılan zamlar Eskişehir’in köylerinde besici ve çiftçileri isyan ettirdi. Alpu’nun Bozan Mahallesi’nde yem fiyatlarına 20 günde 3 kez zam yapıldığını söyleyen besiciler, “152 liraya aldığımız yem 212 lira oldu. 20 günde yeme 3 kez zam yapıldı! Süte yapılan zam eridi gitti. Sütü verip yem alıyordum artık bıraktım. Çünkü verdiğim yem sütü kurtarmıyor! Ben böyle nasıl hayvana bakacağım, nasıl para kazanacağım! Sonumuz çıkmaz sokak” dedi. Şeker pancarı üreticileri de geçen yıl 420 lira açıklanan şeker pancarı alım fiyatının maliyetlerini karşılamadığını söylerken, artan girdi maliyetleri karşısında şeker pancarı üreticisinin kalmayacağını dile getirdi. Besici ve pancar üreticilerini dinleyen CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, artan girdi malyetleri karşısında besici ve çiftçiler için devletten destek istedi.