SİYASET HABERLERİ
ATAÇ ÇALIŞMA VE PROJELERİ ANLATTI
26 Aralık 2020, 18:13 0
ATAÇ ÇALIŞMA VE PROJELERİ ANLATTI
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile video konferans yoluyla düzenlenen bölge toplantısına katıldı.
MEHMET EKTAŞ: MÜHENDİSLİK EĞİTİMLERİ YENİDEN PLANLANMALIDIR
26 Aralık 2020, 17:55 0
MEHMET EKTAŞ: MÜHENDİSLİK EĞİTİMLERİ YENİDEN PLANLANMALIDIR
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş ve Yönetim Kurulu üyeleri, Makine Mühendisleri Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubelerini ziyaret etti.Ziyaretlere ev sahipliği yapan Makine Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Atila Tomsuk, İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Kaya ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte sektörlerin ve mühendislerin içinde bulundukları koşulları değerlendirdiler.
Dernek ve vakıflara kayyım atanmasının önünü açan maddelere tepki
26 Aralık 2020, 15:08 0
Dernek ve vakıflara kayyım atanmasının önünü açan maddelere tepki
TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanan Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi’ndeki dernek ve vakıflara kayyım atanmasının önünü açan maddelere tepki gösteren CHP’li Utku Çakırözer, “Bu teklifin adı terörle mücadele ama içi demokratik hakların yok edilmesi. Teröre kara paraya sadece dernekler mi destek veriyor?Bu yasa sivil toplumu bitirme yasasıdır. Sivil toplum susarsa kim savunacak basın özgürlüğünü? Kim koruyacak Kaz Dağları'nı, Salda Gölü'nü, Alpu Ovamızı, Soma'daki maden işçimizin hakkını kim savunacak?Unutmayın sivil toplumu susturursanıztacizler, cinayetler, hak ihlalleri gizlenir” dedi. İktidara 28 Şubat sürecini hatırlatan Çakırözer, “Siz değil miydiniz 28 Şubat’ın mağdurları?Şikayet ettiğiniz o baskıların beterini şimdi kendiniz getiriyorsunuz. Bunu kim söylüyor? Umut Kervanı, İslami Dayanışma Cemiyeti, Mustazaflar” dedi. Çakırözer, TBMM’de Olay TV’nin siyasi baskılar ile kapattırılmasına da tepki göstererek, “Olay TV'nin karartılması basın özgürlüğüne darbedir, demokrasi ayıbıdır!” dedi.
Çakırözer: Alıp kullanmadığınız S400’ler milyonlarca ailenin aşına bedel
24 Aralık 2020, 14:25 0
Çakırözer: Alıp kullanmadığınız S400’ler milyonlarca ailenin aşına bedel
TBMM’de ABD’nin Türkiye’nin savunma sanayiine yönelik yaptırımlarına tepki gösteren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “ABD'nin Türkiye'yi ve proje ortağı millî savunma sanayisi üreticilerimizi dışlayan, parasını verdiğimiz uçaklara dâhi el koyan tutumu dostluk ve müttefiklikle bağdaştırılamaz” dedi. İktidarın ABD yaptırımlarını karşılıksız bırakmasını eleştirenÇakırözer, iktidara “Her hafta telefonla konuşmakla övündüğünüz ABD Başkanı ‘Dostum Trump’ın attığı bu kazıklar özellikle saray iktidarına bir ders olmalıdır. Dış politika sadece kişisel ilişkilerle yürümez” diye konuştu.
Esnafının Korunması İçin Araştırma Önergesi  AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi
24 Aralık 2020, 12:37 0
Esnafının Korunması İçin Araştırma Önergesi AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi
İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu tarafından Meclis Başkanlığına sunulan “ Zincir marketlere karşı mahalle esnafının korunması” hakkındaki araştırma önergesi,AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.
Sivil topluma kayyım düzenlemesine tepkiler büyüyor
23 Aralık 2020, 11:58 0
Sivil topluma kayyım düzenlemesine tepkiler büyüyor
Terörle mücadele gerekçesiyle açılan soruşturmalarda, mahkeme kararı olmaksızın dernek yöneticilerinin İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınması, yerlerine kayyum atanmasının önünü açan Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi’ne tepkiler büyüyor
CHP’den asgari ücret için kanun teklifi
23 Aralık 2020, 11:46 0
CHP’den asgari ücret için kanun teklifi
CHP; asgari ücret için kanun teklifi verdi. Teklif ile Ocak 2021’den itibaren geçerli olacak asgari ücretin net 3 bin 100 TL’ye çıkarılması öngörülüyor.
AK Parti Milletvekili Günay: Çözüm üretmeye çalışıyoruz
21 Aralık 2020, 10:08 0
AK Parti Milletvekili Günay: Çözüm üretmeye çalışıyoruz
AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz’ı ziyaret etti.
Çakırözer: Dernekler susarsa, hak ihlalleri gizlenir
20 Aralık 2020, 13:47 0
Çakırözer: Dernekler susarsa, hak ihlalleri gizlenir
TBMM’de ‘Kitle İmha Silahlarının Önlenmesi’ gerekçesiyle getirilen kanun teklifi kapsamında derneklerin faaliyetlerinin kısıtlanması ve İçişleri Bakanınca yöneticilerinin görevden alınması ve yerlerine kayyım atanmasının kolaylaştırılmasına tepki gösteren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Derneklere, sivil topluma kayyum atamak, faaliyetlerini kısıtlamak Anayasa’ya aykırıdır. Bu kanun ile insan hakları alanında çalışan sivil toplum örgütleri çalışamaz hale getirilecek. Demokrasimiz daha da geriye gidecek.Düzenleme bu haliyle uluslararası anlaşmalarla uyumu değil, tam tersine uyumsuzluğu artıracak” dedi.
SÜLLÜ: BU YÜRÜTME İLE İŞLER İYİ YÜRÜMÜYOR
17 Aralık 2020, 17:04 0
SÜLLÜ: BU YÜRÜTME İLE İŞLER İYİ YÜRÜMÜYOR
Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde devam eden 2021 Yılı Merkezi Bütçe Kanunu Teklifi görüşmelerinde yaptığı konuşmada bütçe kaynaklarının eşitsiz dağılımına dikkat çekerek bu dağılımın toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin derinleşmesine sebep olduğunu belirtti.