KARACAN ODA SEÇİMLERİ HAKKINDA KONUŞTU: İSMİMİ KULLANARAK ÜYELERİ ETKİ ALTINA ALMA ÇABALARI VAR

AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, yapılacak olan Ticaret Odası ve Sanayi Odası seçimlerine ilişkin açıklama yaptı. Karacan: “Ne mevcut yönetimlere ne de herhangi bir adaya desteğim söz konusu değil. İsmimi kullanıp, üyeleri etki altına alma çabaları var. Konumum, Oda seçimlerinin çok üzerinde bir görev anlayışı gerektiriyor.”dedi.

KARACAN ODA SEÇİMLERİ HAKKINDA KONUŞTU: İSMİMİ KULLANARAK ÜYELERİ ETKİ ALTINA ALMA ÇABALARI VAR
20 Eylül 2017 Çarşamba 14:12

AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, yaklaşan oda seçimlerine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Daha önce Eskişehir Ticaret Odası Başkanı olan Karacan, seçimlerde kendi ismini kullanarak üyeleri etkileme gayreti içerisinde olanlar olduğuna dikkat çekti. Konumu gereği hiçbir adaya destek vermesinin söz konusu olmadığını belirten Karacan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Eskişehir ekonomisi üzerinde büyük etkisi olan Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Sanayi Odası ve Eskişehir Ticaret Borsası seçim süreci yaşamaktadır. Seçimlerin ve sonuçlarının hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Eskişehir Ticaret Oda Başkanlığı gibi önemli bir görevi, seçim kazanarak iki kez üstlenmiş ve aynı zamanda üst kuruluş olan TOBB’da uzun süre yönetim kurulu üyeliği dâhil çeşitli görevler yapmış biri olarak, seçim sürecinde ismimin sıkça konuşuluyor olmasını elbette doğal karşılıyorum.

Ancak,

Geçtiğimiz Temmuz ayı içinde, İktidar Partisi’nin Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı gibi son derece önemli bir görevi üstlenmiş olmam, bana Türkiye’de bulunan tüm Sivil toplum Örgütleri ile ilgili yeni görev alanı ve sorumluluklar yüklemiştir.

Hal böyleyken…

Özellikle ETO ve ESO seçimlerine yönelik olarak ismimin bazı kişi, grup ve yönetimler tarafından sıklıkla kullanılmaya çalışıldığına şahit oluyorum.

İSMİM KULLANILARAK ÜYELER ETKİ ALTINA ALINMAK İSTENİYOR.

Siyasete girmem nedeniyle hem Eskişehir Ticaret Odası Başkanlığı hem de TOBB yönetim kurulu üyeliğinden ayrıldığımı, haliyle ETO Başkanlığımın 2’nci dönemimi tamamlama fırsatımın olmadığını, süremi tamamlamak için görevi devralan ekibin icraatlarına herhangi bir müdahalem olmadığı gibi, görevi devralan ekibin de benimle herhangi bir diyalog kurmadığını hatırlatmak isterim.

Durum böyleyken, mevcut yönetim adına seçim çalışması yürüten bazı isimlerin, benim, partimizin ve hükümetimizin desteğini aldıkları şeklinde söylemlerde bulunduklarını ve üyeleri etkileme amacı taşıdıklarını duyuyorum.

ŞU ANKİ KONUMUM, ODA SEÇİMLERİNE MÜDAHİL OLMANIN ÇOK ÜZERİNDE BİR GÖREV ANLAYIŞI VE SORUMLULUK GEREKTİRİYOR

Diğer taraftan…

Bazı aday isimlerinin bizzat benim tarafımdan çıkartılıp desteklendiğine ilişkin, çeşitli çevrelerce kasıtlı olarak ortaya atıldığına şahit oluyorum.

Benzeri bir durumun Eskişehir Sanayi Odası seçimlerine yönelik olarak da konuşuluyor olduğunun farkındayım.

Her 2 Oda’nın seçim sürecine ilişkin söyleyeceğim tek şey: İsmimin kullanılarak ileri sürülen bu iddiaların tamamının gerçek dışı olduğudur.

Ülkenin yönetimini üstlenmiş bir partinin Genel Başkan Yardımcısı olarak bulunduğum konum, Oda seçimlerine müdahil olma uğraşının çok üzerinde bir görev anlayışı ve sorumluluğu gerektirmektedir.

İSMİMİN GEÇİRİLDİĞİ İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMADIĞI GİBİ, KASIT SEZİYORUM…

Sonuç olarak:

ETO ve ESO seçimleriyle alakalı olarak mevcut yönetimlere herhangi bir desteğim söz konusu değildir.

Herhangi bir adayı desteklediğim iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.

Bunun aksini ısrarla söyleyenlerin amacı, ismimi kullanmak suretiyle üyeleri etkileme gayreti içinde olanlardır.

Bu tür iddiaların son günlerde sıkça konuşuluyor olması üzerine böyle bir açıklama yapma gereği duyduğumu başta iş dünyası olmak üzere Eskişehir kamuoyunun bilgisine sunarım."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.