Yunus Emre’ye ek bina geliyor
Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne ek bina yapılıyor. Proje çalışmalarına başlanan ek bina içerisinde iki merkez, bir istasyon ve bir ASM yer alacak.
![Yunus Emre’ye ek bina geliyor](https://www.esgundem26.com/images/haberler/2024/04/yunus_emreye_ek_bina_geliyor_h35525_1d73b.jpg)
Eskişehir’de 134 poliklinik ve 855 yatan hasta kapasitesiyle bölgeye hizmet veren Yunus Emre Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alana yeni bir sağlık yatırımı geliyor.
Yaklaşık 2 bin metrekare kapalı alana sahip olacak yeni tesis içerisinde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk İzlem Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve 9 birimden oluşan Uluönder Aile Sağlığı Merkezi inşa edilecek.
Proje çalışmalarına başlanılan ek hizmet binası yapım işinin, projenin ardından ihale edilerek yapımına başlanılması planlanıyor.