TMSF'nin Özel Ümit Hastaneleri'yle ilgili tedbir kararı kalktı

Eskişehir Özel Ümit Hastaneleri Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Abdurrahman Akçay TMSF'nin atanmasına dair kararın tüm sonuçları ile birlikte ortadan kaldırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

TMSF'nin Özel Ümit Hastaneleri'yle ilgili tedbir kararı kalktı
18 Nisan 2018 Çarşamba 14:45

Eskişehir Özel Ümit Hastaneleri Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Abdurrahman Akçay TMSF'nin atanmasına dair kararın tüm sonuçları İle birlikte ortadan kaldırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Akçay kararın kaldırıldığını şu açıklamayla duyurdu:

"Malumunuz olduğu üzere, Şirketimize tebliğ edilen Eskişehir 2. Sulh Ceza Hakimliği’nin18.05.2017 tarih ve 2017/2442 D. İş sayılı günü karar ile bir kısım hissedarımız hakkında bir soruşturma yürütülmekte olduğu ve soruşturma tamamlanıncaya kadar, bu ortaklarımızın sahibi bulunduğu paylarım temsil ve yönetimi konusunda, 674 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 19/2 maddesi gereğince, TMSF görevlendirilmiştir. Bu kararda yönetim kurulunun yetkileri hakkında herhangi bir kısıtlayıcı bir hüküm bulunmadığından kararın tebliğ tarihinden günümüze kadar Şirketimiz yönetim kurulunca idare edilmiştir.

Bu kararın şirketimize tebliğini izleyen günde  yayımladığımız basın duyurusunda, ülke olarak içinden geçmekte olduğumuz olağan dışı koşullarda tüm kurumların devlet ve milletin bekası için özenle hareket ettiğine inandığımızı, süreci yürütecek olan yüce Türk adaletine olan güvenimizin tam olduğunu vurgulamış ve bu süreçte şirketimizin gerekli tüm merciler ile tam bir işbirliği içinde olacağını, prosedürün bir an önce tamamlanması ve işleyişin normale dönmesi için üzerimize düşen görevleri eksiksiz ve hızlı bir şekilde yerine getireceğimizi ifade etmiştik.

Bugün geldiğimiz noktada, Türk adaletine duyduğumuz güvenin tecellisi olarak, Eskişehir 2. Sulh Ceza Hakimliği’nin 2018/2019 D. İş sayılı dosyasında verilen 30.03.2018 tarihli kararı paylaşmak için bu duyurumuzu yayınlıyoruz. Bu kararda, Eskişehir 2. Sulh Ceza Hakimliği’nin18.05.2017 tarih ve 2017/2442 D. İş sayılı kararı ile 50 hissedarlı şirketimizin 14 hissedarının yaklaşık %24 oranında ki sahibi bulunduğu payların temsil ve yönetimi için TMSF’nin atanmasına dair kararın tüm sonuçları ile birlikte ortadan kaldırılmasına hükmedilmiştir. Bu karar uyarınca Şirketimiz hakkında hiçbir tedbir kararı kalmamıştır.

Anılan yeni kararı sizlerle paylaşırken, bu vesileyle siz değerli hemşerilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Zira andığımız süreçte siz değerli hemşerilerimizin hastanelerimize göstermiş olduğunuz ilgi sayesinde hizmetlerimiz devam edebilmiştir. Başta Eskişehir halkımız olmak üzere bu süreçte yanımızda olan herkese teşekkürlerimizi sunar, aynı kalitede sağlık hizmeti vermeye devam edeceğimizi siz değerli kamu oyuyla paylaşmak isteriz."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.