Muharrem Şenel: Emeğimiz için ayrılması gereken bütçe şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli olarak gömüldü

TBMM’ne sunulan hekim ve sağlık çalışanlarının haklarına yönelik yasa teklifine karşı 1 günlük iş bırakma eylemi yapan sağlık çalışanları Köprübaşı’nda bir araya geldi.

Muharrem Şenel: Emeğimiz için ayrılması gereken bütçe şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli olarak gömüldü
15 Haziran 2022 Çarşamba 14:16

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu, Türk Dişhekimleri Birliği, 9. Bölge Eskişehir Eczacı Odası, Eskişehir Bilecik Tabip Odası, Eskişehir Bilecik Veteriner Hekimleri Odası, HEKİM-SEN, Hekim Birliği Sendikası ve SES üyesi sağlık çalışanları, TBMM’ne sunulan hekim ve sağlık çalışanlarının haklarına yönelik yasa teklifine karşı 1 günlük iş bıraktı. Eskişehir Bilecik Tabip Odası önünde toplanarak, Köprübaşı’ndaki İl Sağlık Müdürlüğü önüne yürüyen sağlıkçılar, burada bir basın açıklaması yaptı. ‘Sağlıkta şiddete hayır’, ‘Emek bizim, söz bizim’ sloganları atan sağlıkçılar, taleplerinin karşılanması için ortak mücadele çağrısında bulundu.

Tüm sağlık çalışanları adına açıklama yapan Eskişehir Bilecik Tabip Odası (EBTO) Başkanı Muharrem Şenel, “Aylar süren oyalamanın ardından, yeni yasa teklifiyle emeğimizle yeniden alay ettiniz. Bizler emekliliğe yansıyacak temel ücret artışı talep ederken, nitelikli şekilde ve baskı altında olmadan çalışabilmemiz için yeterli süre ve olanaklar, sağlıkta şiddetten arındırılmış çalışma alanları, toplumun daha az hastalanması için koruyucu sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesini isterken; sizlerin bize reva gördüğü, performansa dayalı ödeme sistemini dayatmak, emeğimiz için ayrılması gereken bütçeyi şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli olarak gömmek oldu. Sizin bizlere dayattığınız sağlıksızlığa karşı bizler bu gidişatı değiştirmek, sağlıklı bir gelecek için birlikteyiz” diye konuştu.

MÜCADELE EDECEĞİZ

Şenel konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bugünkü G(ö)REV eylemimiz son değil. Bu bir itirazdır! Meclis’te yürütülen senaryoyu reddediştir! Hakkımız olanı alana kadar hep birlikte, sağlıksız politikalarınızın ve emek gaspınızın karşısında olmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.