banner480

MESLEKTAŞLARI İÇİN KAZIM KURT’A SESLENDİLER

Eskişehir İnşaat Mühendisleri Odası OIdunpazarı Belediyesi’nde görev alan meslektaşları Önder Tüfekçi’nin koronavirüs gözetmeni olarak görevlendirildiğini öğrendiklerini belirterek, Belediye Başkanı Kazım Kurt’a seslendi: Bugüne kadar iyi ilişkiler içerisinde kamu yararına bir çok projede beraber çalıştığımız sayın Kurt’un,Odunpazarı Belediyesi’ni meslektaşlarımıza soruşturmalar açılmayan, görev yerleri değiştirilmeyen ve mobbing uygulanmayan bir kurum haline getireceğine inancımız tamdır.

MESLEKTAŞLARI İÇİN  KAZIM KURT’A SESLENDİLER
03 Eylül 2020 Perşembe 17:06

İMO tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Odunpazarı Belediyesi’nde çalışmakta olan meslektaşımız Önder Tüfekçİ’nin düğünlerde koronavirüs gözetmeni olarak görevlendirildiğini öğrenmiş bulunuyoruz.

            Biz İnşaat Mühendisleri, kendi uzmanlık konumuz olan alanlarda deprem, sel gibi afetler sonrasında görev almaktan kaçınmadık, kaçınmayız.İhtiyaç duyulduğunda mesleki bilgi birikimimizi halkımızın hizmetine sunmayı görev biliriz. Ancak herkesin bildiği üzere İnşaat Mühendisleri, kolluk kuvvetleri ve sağlık çalışanları gibi salgın yönetimi konusunda bilgi ve tecrübe sahibi değildirler. Buna rağmen meslektaşlarımızın bu konuda görevlendirilmesini anlamakta güçlük çekiyoruz. Kurumlarda ilgili personel eksikliğinden ötürü böyle bir görevlendirilmeye mecbur kalındıysa, tüm meslektaşlarımızın rahatlaması adına Önder Tüfekçi’ye bu konuda verilen eğitimin ve kendisine teslim edilen koruyucu ekipmanların tutanaklarının kamuoyu ile paylaşılmasını eğer paylaşılamıyorsa meslektaşımızın derhal mesleği ile ilgili bir göreve iade edilmesini kamuoyu önünde Sayın Kazım Kurt’tan talep ediyoruz.

            Bugüne kadar iyi ilişkiler içerisinde kamu yararına bir çok projede beraber çalıştığımız sayın Kurt’un,Odunpazarı Belediyesi’ni meslektaşlarımıza soruşturmalar açılmayan, görev yerleri değiştirilmeyen ve mobbing uygulanmayan bir kurum haline getireceğine inancımız tamdır.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.