banner414

CANDEMİR'DEN MİLYONFEST ELEŞTİRİSİ

MHP İl Başkanı İsmail Candemir, Milyonfest ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CANDEMİR'DEN MİLYONFEST ELEŞTİRİSİ
01 Ekim 2019 Salı 00:13

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir Eskişehir'de düzenlenen ve tartışmalara neden olan Milyonfest ile ile ilgili açıklamalarda bulundu. Candemir, "Tepebaşı Belediyesinin olumsuz görüşünü “ricada” bulunarak olumluya çeviren siyasi iradeyi, önce olumsuz görüş bildirip sonradan “çark eden” belediye yetkililerini, yetkili organlardan görüş bile sormadan organizasyona alelacele onay veren 1. İdare Mahkemesini kınıyorum" dedi.
Candemir sözlerini şöyle sürdürdü:

"Son günlerde şehrimizde gündem olan Eskifest adıyla geçtiğimiz yıllarda da gerçekleşen konser organizasyonları ile ilgili bir açıklama yapma gereği hâsıl olmuştur.
Yeni nesil eğlence aktivitesi olarak geçtiğimiz yıllarda da gerçekleşen etkinlik, bu yıl düzenlenmesine çeşitli gerekçelerle izin verilmemişti. Bu etkinlik ilimiz Zincirlikuyu Mahallesi sınırlarında bulunan özel bir işletmeye ait alanda yapılması planlanmıştır. Geçtiğimiz yıllarda yerleşim yerlerine yakın bir mesafede olmasından dolayı bölgede gürültü, trafik yoğunluğu, asayiş olayları gibi nedenlerle, gerek 155 polis imdat hattına, gerekse CİMER ve Belediye Mavi Masaya sayısız şikâyetin ulaştığı bilinmektedir. Bu şikâyetlerin ışığında organizasyon firmasının başvurusuna Tepebaşı Belediye yetkilileri öncelikle olumsuz görüş bildirmiş, bunun üzerine de Tepebaşı Kaymakamlığı tarafından, düzenlenmek istenen organizasyona izin verilmemiştir. Daha sonra Tepebaşı Belediyesi önceki görüşünün aksine “organizasyonun yapılmasında sakınca yoktur” gibi tutarsız ve çeşitli siyasi baskılar sonucu gerçekleştiği aşikâr olan bir tutum sergilemiştir.
Mahkemeye intikal eden olayda, İdari mahkeme 1 e karşı 2 oyla, herhangi bir şekilde yetkililerden görüş almadan, geçmiş yıllarda emniyete intikal etmiş taciz, uyuşturucu, alkol, gürültü, trafik sorunlarını görmezden gelerek, şehrimizde infial uyandıran talihsiz bir karar verip organizasyonun yapılmasını uygun görmüşlerdir.
Yapılan bu organizasyonlarda, ülkemizdeki ünlü sanatçıların davet edilerek 5-6 dönümlük alanlarda binlerce gencin çadırlar kurarak geceleyin konakladığı, alkol satışı ve tüketiminin had safhalara ulaştığı, uyuşturucu maddelerin her türlüsünün rahatlıkla bulunabildiği, cinsel içerikli materyallerin aleni şekilde satışının yapıldığı sosyal medya ve haber kanallarında yer almıştı. Böyle bir organizasyonun özel bir arazide yapılmasından dolayı dışarıdan suyun bile girişinin yasak olduğu, polis denetiminin mümkün olmadığı, alanın sadece firmanın belirlediği özel güvenlik şirketi tarafından kontrol edildiği göz önüne alındığında, yukarıda konu edilen olayların gençlerimizi ahlaki yönden nasıl olumsuz etkileyeceğini takdirlerinize sunuyorum.
18 yaşından küçük gençlerin bile bu alanda rahatlıkla alkol, sigara, uyuşturucuya ulaşabileceği düşünüldüğünde, sanatçılar ve konserler bahane edilerek, tamamen ticari amaçlı olarak ahlak, gelenek ve göreneklerimizle bağdaşmayan bu etkinliği tertip eden organizasyon firmasını, Tepebaşı Belediyesinin olumsuz görüşünü “ricada” bulunarak olumluya çeviren siyasi iradeyi, önce olumsuz görüş bildirip sonradan “çark eden” belediye yetkililerini, yetkili organlardan görüş bile sormadan organizasyona alelacele onay veren 1. İdare Mahkemesini kınıyorum.
Gerek sosyal medyadan, gerekse yerel ve genel yazılı basın kuruluşları tarafından hedef gösterilen Tepebaşı Kaymakamı Sayın Dr. Erdinç Yılmaz’ı, Türk örf, adet ve geleneklerine uygun olmayan bu “ucube” organizasyonun yapılmaması konusunda sergilediği tutumdan ve mücadelesinden dolayı tebrik ediyor, gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.