ESKİŞEHİR’İ ÇOK SEVECEKSİN HEP GELECEKSİN

Eskişehir’e gelen turist sayısını ve hizmet sektörünün kazancını artırmak için ETO öncülüğünde yürütülen “hepgeleceksin.com” isimli turizm kampanyası basın mensuplarıyla paylaşıldı.

ESKİŞEHİR’İ ÇOK SEVECEKSİN HEP GELECEKSİN
17 Ocak 2018 Çarşamba 14:18

Eskişehir Ticaret Odası öncülüğünde ve Eskişehir’deki turizm paydaşlarının katılımı ile gerçekleştirilen hepgeleceksin.com isimli turizm kampanyası basın mensuplarına tanıtıldı. Ramada Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ve şehrimizdeki turizm dernek ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

“Hedef kitle İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya”

Tanıtım toplantısına konuşan ETO Başkanı Metin Güler, “Eskişehir’i Çok Seveceksin Hep Geleceksin ”sloganın bir turizm kampanyası neticesinde oluşturulduğunu belirterek, amaçlarının şehir ekonomisine katkı sağlamak olduğunu kaydetti. Kampanyanın gelişim süreci hakkında bilgi veren Güler, “Bunun için sömestre tatilinde Eskişehir’in daha fazla turist ağırlamasını sağlamak amacıyla, öncelikle bu alanda hizmet veren ilgili kişi ve kurumları odamıza davet ettik. Bildiğiniz gibi daha önce hayata geçirmeyi planladığımız Turizm Kümelenmesi çalışmamız var. Bu kapsamda, İl Turizm Müdürlüğümüzü, ilçe belediyelerimizi, üniversitelerimizin ilgili öğretim üyelerini, turizm derneklerini yani TURSAB, TUROB, GÜMTOB, SKAL gibi kuruluşları, otelcileri bir araya getirdik. Kısacası şehrin turizm alanında çalışan aktörlerini topladık. Bir dizi arama toplantısı yaptık. Beklentileri ve önerileri dinledik. Bu toplantıların sonucunda, bir tanıtım ve turizm kampanyası hazırlamaya karar verdik. Önce kampanya dönemini ve hedef kitlemizi belirledik. 30-45 yaş aralığında, İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya’da yaşayan, eğitimli, gelir düzeyi iyi olan, seyahat etmeyi seven, internet kullanımı yüksek, ulaşım açısından Eskişehir’e erişim potansiyeli olan çocuklu aileleri hedefledik” diye konuştu.

Hepgeleceksin.com yıl boyunca aktif olarak kullanılacak

Kampanya vasıtasıyla 2.8 milyon kişiye ulaşma hedefi koyduklarını kaydeden Güler, “Kentin özelliklerini ayrıştırmadan, bu genç ve çocuklu ailelere 19 Ocak Cuma – 4 Şubat  Pazar arasına rastlayan sömestre tatilinde, konaklama ve etkinlikler özelinde cazip gelebilecek indirimler, fırsatlar ve toplu avantajlar sağlamak için girişimlerde bulunduk. Paydaşlarımız kampanyamıza katıldılar. Eskişehir’e daha fazla para harcayan turist çekmeyi planladık. Bunun için, bu hedef kitle nezdinde ilgi çeken, akılda kalan bir sloganla bu kampanyanın kurumsal vaadini ve logosunu yaratmak için çalışmaya başladık.“Hep Geleceksin” sloganını belirledik. Bu sloganı “Eskişehir’i çok seveceksin, çocuğun çok mutlu olacak ve hep gelmek isteyeceksin” fikri üzerine, uzun vadeli bir söylem haline getirmeye karar verdik. Ayrıca sömestre tatilinde bu kampanyanın ilk adımını atıp zaman içinde değişik vesilelerle geliştirmeyi hedefledik. Örneğin 23 Nisan döneminde geliştirerek tekrarlamayı hedefledik. Ardından yaz tatilinde ve bayram tatillerinde sürdürmeyi planladık. Yıl boyunca devam edecek. Konserler, tiyatrolar, çocuk tiyatroları, sergiler, çocuklara yönelik eğitimlerden oluşan bir program oluşturduk. 50’nin üzerinde etkinlik planladık. Bunun için kentimizin tüm aktörleriyle temasa geçtik. Belediyelerle de görüştük. Otel yöneticilerinin önerileriyle İstanbul, Ankara, İzmir, Konya’yı hedef kentler olarak belirledik. Proje için detayları barındıran bir web sitesi hazırladık” dedi.

Medyatik isimleri turizm kampanyamıza dahil edeceğiz

Hepgeleceksin.com’un tanıtımında sosyal medyaya ağırlık verileceğini kaydeden Güler, “Facebook, Instagram, Youtube ve Twitter sayfaları hazırlandı. Bu sayfalar, kampanya boyunca birebir güncelleme yapılarak gelişecek. Tüm dijital mecralarda gösterilmek üzere videolar hazırladık. Bazı medyatik isimlere ulaştık, onları da kampanyamızın tanıtımına dahil ettik. Etmeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.