GÜNCEL HABERLERİ
Hasan Hüseyin Köksal: %100 söylemi balondur
29 Eylül 2020, 12:51 0
Hasan Hüseyin Köksal: %100 söylemi balondur
Eskişehir Sağlık Sen Şubesi sağlık çalışanların sorunlarını alanlara taşıdı. Konvoy ile başlayan eylem yapılan basın açıklaması ile sona erdi. Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, “Bugün sağlık çalışanlarını halk nazarında paragöz, durmadan para isteyen konumuna düşürenlere cevap vermek için buradayız” dedi.
Odunpazarı’ndan çocuklara EBA desteği
29 Eylül 2020, 11:44 0
Odunpazarı’ndan çocuklara EBA desteği
Halk merkezleri, Covid-19 salgını nedeniyle başlatılan uzaktan eğitime imkansızlıklar sebebiyle ulaşmakta zorlanan veya katılamayan ihtiyaç sahibi çocuklara, internet ve bilgisayar erişimi sağladı. Sosyal mesafe kurallarına göre hazırlanan sınıflarda çocuklar, EBA’daki online canlı derslere katılmaya başladı.
NE KORONADAN ANLIYORLAR NE PARADA...
28 Eylül 2020, 13:53 0
NE KORONADAN ANLIYORLAR NE PARADA...
Eskişehir'de eğlence merkezi ve derneklerde korona virüs tedbirlerine ilişkin yapılan denetimlerde virüs tedbirlerine aykırı davranan, kumar oynayan ve oynatan toplam 95 kişiye 299 bin 250 lira para cezası kesildi.
BÜYÜKŞEHİR'İN  SPORCULARI BAŞARILARIYLA  UMUT VERİYOR
28 Eylül 2020, 13:13 0
BÜYÜKŞEHİR'İN SPORCULARI BAŞARILARIYLA UMUT VERİYOR
Amatör sporlara verdiği destek ile Eskişehir’i başarıyla temsil eden sporcular yetiştiren Büyükşehir Belediyesi, amatör sporlara ve sporculara destek olmaya devam ediyor. Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcularının bir yandan sportif başarılarla kendilerini gururlandırmaya devam ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, bir yandan da sporcularının eğitimlerini de başarıyla sürdürmelerinden büyük mutluluk duyduğunu belirtti.
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde pancar üreticisi alım fiyatlarının açıklanmasını bekliyor
28 Eylül 2020, 13:06 0
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde pancar üreticisi alım fiyatlarının açıklanmasını bekliyor
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde pancar üreticisi alım fiyatlarının açıklanmasını bekliyor.
BÜYÜKŞEHİR GÜNYÜZÜ'NDE  YOL ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
28 Eylül 2020, 12:53 0
BÜYÜKŞEHİR GÜNYÜZÜ'NDE YOL ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Kent merkezi ve kırsal mahallelerde sorumluluk alanında bulunan bölgelerde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, mesafe olarak kent merkezinin en uzak ilçelerinden biri olan Günyüzü'nde de yaptığı çalışmalarla vatandaşların yüzünü güldürüyor.
Eskişehir'deki yangın korkuttu
28 Eylül 2020, 12:47 0
Eskişehir'deki yangın korkuttu
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde bir sunta fabrikasında yangın çıktı. Alevlerin tahliye borularını sardığı yangında, itfaiye ekipleri yangını kontrol altına alırken takviye olarak beton mikseriyle de yangına müdahale edildi.
ACI’KMAK
28 Eylül 2020, 01:55 0
ACI’KMAK
SONER UÇAK YAZDI...
SEYİTGAZİ BÜYÜKDERE'DE  BETON YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADI
27 Eylül 2020, 13:43 0
SEYİTGAZİ BÜYÜKDERE'DE BETON YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Kentin çeşitli noktalarında denenen ve Türkiye’de birçok yerel yönetim ile kuruma örnek olan beton yol çalışmalarını sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda İsmetpaşa ve Türkmenmecidiye Mahalleleri arasındaki çalışmaların ardından Seyitgazi'ye bağlı Büyükdere Mahalle yolunda da beton yol çalışmalarına başladı.