GÜNCEL HABERLERİ
İYİ PARTİ EKTAŞ İLE DEVAM DEDİ
05 Temmuz 2020, 14:24 0
İYİ PARTİ EKTAŞ İLE DEVAM DEDİ
İYİ Parti 2. Olağan Kongresi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Kongrede mevcut başkan Mehmet Ektaş yeniden seçilerek, güven tazeledi.
"Eskişehir'de Çevre Katliamları istemiyoruz"
04 Temmuz 2020, 18:06 0
"Eskişehir'de Çevre Katliamları istemiyoruz"
Sivrihisar ilçesi Kaymaz ve Karakaya mahalleleri arasında yapımına başlanan ikinci siyanürlü atık barajına karşı Odunpazarı Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu, Tema Vakfı gönüllüleri ve Eskişehir Çevre Derneği gönüllüleri bir araya geldi.
Çalışkan’dan MÜSİAD’a ziyaret
04 Temmuz 2020, 15:57 0
Çalışkan’dan MÜSİAD’a ziyaret
AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi’ni ziyaret etti. MÜSİAD Eskişehir Başkanı Hakan Duman ve Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
CHP’li Çakırözer: “Katil cezalandırıldı  ama 23 şikayete rağmen koruyamayanlar hala yerinde”
04 Temmuz 2020, 14:52 0
CHP’li Çakırözer: “Katil cezalandırıldı ama 23 şikayete rağmen koruyamayanlar hala yerinde”
Eskişehir’de boşandığı erkek tarafından sokak ortasında satırlı saldırıya uğrayan ve katledilen Ayşe Tuba Arslan davasında, katil Yalçın Özalpay için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilirken, 23 suç duyurusuna rağmen Arslan’ı koruyamayan kamu görevlileri hakkında hiçbir işlem yapılmaması tepki yarattı. Davayı başından beri takip eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer“Mahkeme böyle bir caniye verilmesi gereken cezayı indirimsiz olarak verdi. Ama kararın vicdanlarda yer bulması için Ayşe Tuba’yıyaptığı 23 suç duyurusuna rağmen koruyamayan emniyet, yargı ve diğer kamu kurumlarının mensupları hakkında caydırıcı yaptırım uygulanması gerekir” dedi. Hakimler Savcılar Kurulu ile Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, bu cinayette ihmali olanlarla ilgili başlattığı inceleme ve soruşturma sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılmadığına dikkat çeken Çakırözer, “Ayşe Tuba’nın öldürülmesinden bu yana 220 gün yani yedi buçuk ay geçti. Yaptığı 23 suç duyurusuna rağmen onu koruyamayan ve bu nedenle göz göre göre öldürülmesinde sorumluluğu olan yargı, emniyet mensupları ile Aile Bakanlığı Şiddet Önleme Merkezi uzmanları hakkında hala bir işlem yapılmadı. Soruşturmanın bitip bitmediği bile açıklanmış değil. Devlet bu soruşturmayı derhal bitirmek ve sonuçlarını Ayşe Tuba’nın acılı ailesi ve kamuoyu ile paylaşmak zorundadır. Başka Ayşe Tuba’ları öldürülmesin diyorsak burada ihmali olanlara caydırıcı yaptırımlar uygulanmalı” dedi.
Çoklu baro teklifinde 5 madde kabul edildi
04 Temmuz 2020, 14:45 0
Çoklu baro teklifinde 5 madde kabul edildi
Çoklu baro teklifinde 5 maddenin kabul edildiği Meclis Adalet Komisyonu’ndaki görüşmeler bugün de devam edecek. Komisyon toplantısına katılmaları kabul edilmeyen baro başkanlarının Meclis kapısında bekleyişleri de sürüyor
KENT KONSEYİ’NDEN AYYILDIZ’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
03 Temmuz 2020, 17:13 0
KENT KONSEYİ’NDEN AYYILDIZ’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Eskişehir Kent Konseyi Başkanını Nuray Akçasoy, Yürütme Kurulu Üyeleri ile birlikte Eskişehir Valiliğine atanan Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
İSTİKLAL MUHTARI ÇOCUKLARI GÜLÜMSETTİ
03 Temmuz 2020, 14:05 0
İSTİKLAL MUHTARI ÇOCUKLARI GÜLÜMSETTİ
İstiklal Mahalle Muhtarı Hüseyin Alparslan anlamlı bir etkinliğe imza atarak çocukları gülümsetti.
ESKİŞEHİR’DE 10 EV KARANTİNAYA ALINDI
03 Temmuz 2020, 13:47 0
ESKİŞEHİR’DE 10 EV KARANTİNAYA ALINDI
Odunpazarı Huzur Mahallesi’nde Afganistan Uyruklu bir ailenin yeni doğan bebeğini ziyarete giden yakınlarının covid-19 testi pozitif çıktı.
Kazım Kurt: Bir daha Sivasların olmaması için barışımızı ve kardeşliğimizi sürdürmeliyiz
03 Temmuz 2020, 13:37 0
Kazım Kurt: Bir daha Sivasların olmaması için barışımızı ve kardeşliğimizi sürdürmeliyiz
27 yıl önce Sivas’ta katledilen 33 aydın, akademisyen, yazar ve sanatçı gün boyu gerçekleştirilen bir dizi programla anıldı. Akşam saatlerinde gerçekleştirilen kitlesel yürüyüş ile katliam bir kez daha lanetlenirken, yürüyüşten sonra konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Sivas Katliamının insanlığa karşı suç olduğunun altını çizdi. Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Kurt, “Bir daha Sivasların olmaması için birlik beraberlik içinde; dostluğumuzu, barışımızı ve kardeşliğimizi sürdürmeliyiz” dedi.