banner58

TEOG BİRİNCİLERİNE ZİYARET

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, TEOG sınavında 120 soruyu birden doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi olan Eskişehirli öğrencileri okullarında ziyaret ederek kutladı.

TEOG BİRİNCİLERİNE ZİYARET

Murat Atılgan Ortaokulu öğrencileri Ayşegül Evren ve Pınar Işık'ı okullarında ziyaret eden Çakırözer, “Sizler tüm Eskişehirlileri gururlandırdınız. İleride çok büyük başarılara imza atacağınızı gösterdiniz. Size, sizleri yetiştiren ailelerinize ve öğretmenlerinize yürekten teşekkür ediyorum. İkinci sınavda da Eskişehir’in bayrağını en üst noktada taşıyacağınıza  inanıyorum” dedi.Eskişehir’in ve Eskişehirlilerin öteden beri eğitime çok önem verdiğini anımsatan Çakırözer, “Ben Ayşegül ve Pınar dışında da TEOG birincileri çıkmasını bekliyorum. Şimdiden hem onları hem de TEOG’a giren tüm öğrencilerimizi kutluyorum, başarılar diliyorum. Umarım her yıl onlarca, yüzlerce Ayşegül ve Pınar çıkarır, böylece ülkemizin eğitim seviyesini daha da üst sıralara çıkarırız” dedi. 
 
İkisi de bilim kurgu hayranı
 Ayşegül ve Pınar, milletvekili Çakırözer ile sohbetleri sırasında “Bilim kurgu romanları okumayı sevdiklerini ve tıp alanında eğitimlerini ilerleterek doktor ve nöropsikolog olmak istediklerini” belirttiler. Çakırözer, ziyaret sırasında Murat Atılgan Ortaokulu Müdürü Celal İrtekin ile  öğretmenleri de kutlayarak, “Öğrencilerinize Türkiye birinciliğini kazandıran emekleriniz için sizleri kutlarım. Devlet okullarımızdan Türkiye birincilerinin çıkması ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı” dedi.
 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.